
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту – пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.
Цьогоріч вшановуємо 80 роковини звільнення в'язнів нацистського табору "Аушвіц".
Цей день — нагадування про мільйони життів, знищених нелюдською расовою політикою нацистів. За статистикою близько 1,5 мільйона знищених доль у гетто та концентраційних таборах.
Символом Голокосту став метелик. Його образ з'явився з листа хлопчика з Варшавського гетто, написаного у 1943 році. Він писав: «Найстрашніше — це те, що у гетто не живуть метелики».
У цей день у закладі відбувся захід, присвячений пам’яті жертв Голокосту. Учні прикріплювали метелики на «ДЕРЕВО ЖИТТЯ» — символ надії та порятунку. Цей жест став нагадуванням про мир, який завжди починається з пам’яті та співчуття.
Голокост назавжди увійшов у літописи людства, залишивши болючий слід у людських спогадах та закарбувався на сторінках писемних джерел. Книги дослідників та свідчення про ті події, стали монументами пам’яті, що бережуть від забуття жахіття минулого. Вони нагадують нам про те, що боротьба за гідність і свободу кожної людини – це вічна цінність, за яку завжди варто боротися!