Організація життєдіяльності учнівських об'єднань закладу

Учнівське САМОВРЯДУВАННЯ - невід'ємна частина громадського самоврядування, що забезпечує захист прав і інтересів учнів, і їхню участь в управлінні загальноосвітнім навчальним закладом.

ПОЛОЖЕННЯ про органи учнівського самоврядування
Летківського ліцею

ВСТУП


Освіта в Новій українській школі ґрунтується на розвиткуключових компетентностей, громадянської зокрема. Один з найефективніших способів навчитися саме громадянської компетентності ще у школі – учнівське самоврядування.
Відповідно до Закону України Про повну загальну сереню освіту стаття 28.учнівське самоврядування у закладах освіти може діяти з метою формування та розвитку громадянських, управлінських і соціальних компетентностей учнів, пов’язаних з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту, здорового способу життя тощо.
Учнівське самоврядування здійснюється учнями безпосередньо і через органи учнівського самоврядування.
Учні мають рівні права на участь в учнівському самоврядуванні, зокрема на участь у роботі дорадчих (консультативних із певних питань), робочих (робочих групах тощо) та інших органів учнівського самоврядування, а також вільно обирати та бути обраними до виборних органів учнівського самоврядування.
У своїй діяльності органи учнівського самоврядування керуються законодавством, правилами внутрішнього розпорядку та положенням про учнівське самоврядування закладу освіти .
Дане Положення, яке побудоване на основі демократичних цінностей, визначає систему, засади організації та діяльності, , правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб учнівського самоврядування Летківського ліцею

Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

Стаття1. ОСНОВНІ ТЕРМІНИ, ВИКОРИСТАНІ В ПОЛОЖЕННІ

Основні терміни, використані в даному Положенні мають таке значення:
Учнівські об’єднання – учні класів об’єднані за віковими особливостями та інтересами.
Конференція шкільного активу – зібрання всіх школярів-активістів учнівських об’єднань для вирішення питань шкільного життя; форма прийняття рішень з питань, що належать до відома учнівського самоврядування шляхом прямого голосування.
Представницький орган учнівського співуправління виборчий орган (парламент), який складається з учнів-активістів і відповідно до Положення наділяється правом представляти інтереси учнів класів за учнівськими об’єднаннями, приймати від їх імені рішення.
Учнівський парламент – орган учнівського самоврядування, що представляє спільні інтереси учнівських об’єднань.
Загальний склад парламенту – кількісний склад членів парламенту відповідно до Положення.
Виконавчі органи парламенту – органи (рада лідерів, колегіум), які відповідно до Положення створюються учнівськими колективами для здійснення виконавчих функцій і повноважень учнівського самоврядування у межах, визначених Положенням.
Посадові особи учнівського співуправління – особи ( лідер школи, лідер класу, керівники центрів), які очолюють учнівський парламент та його органи, мають відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційних, контролюючих та консультаційних функцій.

Стаття 2. ПОНЯТТЯ УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ
  1. Учнівське самоврядування – це гарантоване Статутом закладу право та реальна здатність учнів ліцею чи учнівських об’єднань самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб шкільного самоврядування вирішувати питання шкільного життя в межах Положення.
  2. Учнівське самоврядування здійснюється учнівськими об’єднаннями як безпосередньо, так і через парламент та його виконавчі органи, що представляють спільні інтереси учнів ліцею.
Стаття 3. ПРАВО УЧНІВ НА УЧАСТЬ В УЧНІВСЬКОМУ САМОВРЯДУВАННІ

1.Учні ліцею реалізують своє право на участь у шкільному самоврядуванні за належністю до відповідних учнівських об’єднань.
2.Будь-які обмеження права учнів ліцею на участь в шкільному самоврядуванні забороняється.

Стаття 4. ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ШКІЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Учнівське самоврядування здійснюється на принципах:

  • Демократизму;
  • Гласності;
  • Колективності;
  • Підзвітності та відповідальності перед учнівськими об’єднаннями їх органів (парламенту) та посадових осіб ( лідера школи, лідерів класів, керівників центрів);
  • Організаційної самостійності;
  • Підтримки адміністрації школи та педколективу.
Стаття 5. СИСТЕМА УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Система учнівського самоврядування включає:

  • учнівські об’єднання,
  • конференцію шкільного активу,
  • учнівський парламент ( раду лідерів, колегіум, центри школи),
  • лідера школи,
  • класне співуправління
Стаття 6. УЧНІВСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ.
  1. Учнівські об’єднання – це об’єднання учнів за віковими особливостями та інтересами.
  2. Учнівське об’єднання “ШКОЛЯРИК” – це об’єднання учнів 1-4 класів
  3. Учнівське об’єднання “Ровесник” – це об’єднання учнів 5-7 класів.
  4. Учнівське об’єднання “Старшокласник” – це об’єднання учнів 8-11 класів
  5. організація роботи об’єднань школи здійснюється за кодексом життєтворчості учнівських об’єднань згідно сфер колективної творчої діяльності програми “ШКІЛЬНИЙ світ”
Стаття 7. КОНФЕРЕНЦІЯ ШКІЛЬНОГО
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування